BELEDİYE     EVLERİ     MAHALLESİ

                                                                         www.BelediyeEvleri.com
SAYFAMIZA DESTEK İÇİN LÜTFEN REKLAMA BİR KEZ TIKLA !
ARKADAŞLAR SİZLERLEDE PAYLAŞILDIĞI GİBİ BU GÜN KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ ZİYARETİNE GİTTİK.

    Henüz Kentsel Dönüşüm Ofisi Boş, Masa, Sandalye Hiçbir Şey Yok Fakat; Biz Oradayken Yetkililer Mimar Reklamcı vs. Birçok Kişiden Oluşan Ekip Vardı Aralarında Geçen Konuşmaya Kulak Misafiri Olduk.
    "-Afişleri Astık Millet Akın Ediyor Burası Bir an Önce Faaliyete Sokulmalı" Diye Telaş İçindelerdi. Aralarındaki Konuşmayı Toparlayarak Devam Ediyorum;
    Sanıyoruz Kentsel Dönüşüm Ofisi Bu Hafta İçinde Faaliyete Geçecek, Kentsel Dönüşüm Ofisinde 3 Masa Önlerinde 2şer Sandalye ve 3 Plazma Olacak Bu Plazmalarda Etaplar ve Aşamalar Gösterilecek ve Yıkım Süreci Şu Şekilde İşleyecek.
    Ön Görüşmeler Yapılacak, Belediyenin Nasıl Bir Hizmet Sunacağı Anlatılacak, Bilgilendirme Süreci 1-2 Ay Devam Edecek Sonrasında Halkın -İstekleri ve Talepleri Toplanacak.. Bu Süre Bittikten Sonra Sözleşmeler Sürecine Geçilecek Anlaşma Sağlandıktan Sonra Sözleşmeler Yapılıp Yıkım Başlayacak Herhangi Bir Yıkıma Yada Dönüşüme Sözleşme Yapılmadan Asla Başlanmayacak. Ayrıca Kesinlikle Toki Projesi Olmayacak Belediye Kendi Dönüşüm Sürecini Yürütecek, Çukurova Belediyesinin Amacı Halkı Borçlandırmadan 100 - 120 Metre Kare Ev Vermek ve Halkı Madur Etmemek Ne Kadarda Seçim Kampanyası Olarak Görünsede Yapılmaya Çalışılan Şey Halkın Yararına Olacak, Eğer Süreç Hızlanırsa Buda Halkın Elinde Seçim Öncesi Gerçekleşir ama Halk İstemediği Sürece Seçim Sonrasına Kalacak. Ayrıca Evlerin Katların ve Projenin Hükümetin Vereceği Onayla Hayata Geçirileceğini Bildirmek İsteriz.
    Ara arada Bu Süreci İyi Yönetmeliyiz Diyolar, Yani Siyasi Yönüde Ağır Basıyor, Seçim Yatırımı Olacak Ancak Somut Adımlarda Var, Kendileride Aslında İşi Hızlandırıyorlar Farkında Olmadan İyi Birşey Yapıyorlar..
    Unutmayın ki Bunlar Resmi Bilgiler Değildir, Sadece Başımızından Geçen Bir Durumu Sizlerle Paylaştık.

- Ayrıca İnternetten Alıntı Bir Haberide Sizlerle Paylaşma İsteriz; "Hemen Hemen Bizim Duyduklarımızla Aynı Diyebiliriz."

    KENTSEL dönüşüm kararı verilen Adana'nın Belediye evleri Mahalle'sindeki 100 hektarlık alanda sosyal konutların yıkılarak, kentin en modern mahallesinin kurulması ile ilgili işlemlerde sona gelindi. Bakanlar Kurul'unun özel kararı ve Çukurova Belediye'sinin işbirliği ile gelinen aşamada, fizibilite çalışmalarının tamamlanması nedeniyle önümüzdeki hafta geniş bir açıklama yapılması bekleniyor.
    Dünyaca ünlü kent mimarlarının yaptığı çalışmalarla ortaya çıkarılan projede mahallenin tümü planlanarak tüm detaylara yer verildiği öğrenildi.
    Belediye Evleri Mahallesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal konut projesi kapsamında 1980'li yıllarda hayata geçirilerek yerleşime açılmıştı. 1990'lı lı ylıllarda kooperatifleşme ile Basınköy vilları ve Vilko siteleri, ardından Adana-Koop apartmanları, son yıllarda da daha nitelikli apartman ve siteler kurulmaya başlanmış, ancak 60 metrekarelik 2 ve 4 katlı sosyal konutlar çağ dışı kalmıştı.
    Küzeyinde Turgut Özal Bulvarı güneyinde Adana otabanı ile Hilmi Kürkçü Bulvarı, doğusunda Türkmenbaşı Bulvarı, batısında Dr. Sadık Ahmet bulvarı ile çevrili olan bölgeden, metro kullanılarak şehir merkezine 14 dakikada ulaşılabiliyor.

KAZANIMLARI NELER OLACAK?
    Kentsel dönüşüm uygulamasının ultra modern bir proje ile hayata geçirilmesi halinde Belediye Evleri Mahallesi'ni kendi içerisinde ikiye bölen ve Zahit Akdağ Bulvarı'nın doğusu ile Huzurevleri Mahallesi arasında kalan niteliksiz ve deprem konusunda riskli yapılaşmanın yaratacağı sorunlar ortadan kaldırılırken, Adana, modern şehirciliğin tam olarak uygulandığı bir mahalleye de kavuşmuş olacak. Çukurova ilçesinde yaşam alanı tercihinde ilk sıraya yerleşebileceği belirtilen projenin TOKİ dışında bir uygulama ile gerçekleştirilmesi öngörülüyor.
       
YORUMLARINIZI VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ÜYELİK GEREKMEKSİZİN GÜVENLİ SİSTEMİMİZLE FACEBOOK HESABINIZI KULLANARAK SAYFANIN ALTINDA BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Facebook.com/BelediyeEvleri veya BelediyeEvleri.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Web Page Maker, create your own web pages.